nedeľa 27. novembra 2011

Rozlúštite tajné správy!


Na svete je hra v kryptoanalýze šifier o ceny! Hra pod názvom Rozlúšti šifru!, je organizovaná poľskými štátnymi inštitúciami regiónu Wielkopolska a Úradu pre vojnových veteránov. Samotná hra začína 10 decembra 2011, ale trojčlenné tímy sa už môžu zaregistrovať a stať sa tak súčasťou tejto výzvy.
Táto hra bola vytvorená z dôvodu pripomenutia a oslávenia úspechov poľských kryptoanalytikov pri rozbití nemeckého šifrovacieho stroja Enigma pred II. svetovou vojnou. Dva najlepšie tímy budú bojovať vo finále v Poľsku. Cestovné náklady sú hradené usporiadateľmi a hlavná cena pre víťaza je vysoko kvalitná elektronika.
Informácie o tom, ako sa zapojiť a postupovať v súťaži je už dostupná na webovej stránke. Ako súčasť každého súťažného kola bude na webstránke uverejnená odborná lekcia, ktorá sa tématicky týka kryptografie.Prvá odborná lekcia oboznamujúca všetky potenciálne tímy s lúštením šifier a kódov a so súťažou je už dostupná z riadiaceho panela súťaže. Pre viac informácií o tejto velkolepej iniciatíve nech sa páči navštívte ich webovskú stránku codebreakers.eu.
Ak sa domnievate, že ste tí praví lúštitelia, ktorým sa to podarí, nemajte obavy a prihláste sa! Dajte dokopy trojčlenný tím a zaregistrujte sa pred 10. decembrom, keď sa táto súťaž začína. Všetkým prajem veľa šťastia v lúštení!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára